דברים בשם אומרם

אבי פזנר, מנהל לשכת ראש הממשלה, שגריר ישראל בצרפת, יו"ר קרן היסוד: כמשקיף על החיים הפוליטיים בישראל, מצאתי בספרך "חבר כנסת" עניין רב ולמדתי ממנו הרבה. מומלץ לקריאה גם לוותיקי מערכות השילטון בישראל (מתוך איגרת אישית, 05.01.1989)


שמחה דיניץ, יו"ר הסוכנות היהודית
: אני שותף לדעתך כי בחברה הישראלית לא השתרשה במידה מספקת התודעה בדבר הצורך באיכות חיים ותרבות מגורים, תוך דאגה לרשות הרבים. אין לי ספק שחברה המושתתת על ערכים ותרבות חיים בעלת איכות גבוהה, תהווה אבן שואבת לעולים רבים יותר (מתוך איגרת אישית. 10.1.1988)


אברהם פורז, שר הפנים:
אין ספק שאתה חלוץ ומורה-דרך בכל הנושאים הקשורים לאיכות הסביבה. בזכותך הגענו להישגים רבים, אך אנחנו אולי רק במחצית הדרך ויש עוד הרבה לעשות. אני מקווה שתמשיך לקדם את הנושאים החשובים בתחום איכות הסביבה (מתוך איגרת אישית. 28.7.2004)


יהודית נאות, שרת איכות הסביבה:
לצערי, בשל בעיות בריאות, אין ביכולתי להגיע לאירוע החשוב לציון 30 שנה לייסוד אירגון 'חיים וסביבה'. מאז שהקמת את האירגון והיית הראשון שהניף את דגל הסביבה בכנסת ישראל, עדיין נושאי הסביבה נמצאים בתחתית סדר העדיפות הלאומי. יחד עם זאת, בזכותך ובזכות אנשים שכמוך שהקדישו את זמנם ומרצם לנושאי הסביבה, ניתן להצביע על התקדמות במגוון רחב של נושאים, שהראשון בהם הוא הקמת הרשות לאיכות הסביבה ואחריו המשרד לאיכות הסביבה (מתוך איגרת אישית, 30.5.2000)


זבולון המר, שר הדתות:
יישר כוחך שזכית-זכינו, שרעיונך להקמת משרד לאיכות הסביבה מתגשם ומתממש (מתוך איגרת אישית, 28.12.1988)


יעקב צור, שר החקלאות:
אני שותף לדעותיך וסבור כמוך, כי מדיניות הפיתוח שגויה ועלולה ליצור מפלצת אורבנית. אני מביע עמדות אלו בממשלה ובציבור, ולעיתים גם כלפי החקלאים הנתפסים לבהילות הבנייה ולשכר בצידה (יולי 1994).


שמעון פרס, ראש הממשלה ושר החוץ: אכן,
הפרלמנטריזם הצעיר שלנו זקוק לניתוב. אין לנו ספרות מקצועית עשירה, ואין לנו ח"כים רבים מדי, הנכונים להתחלק עם שולחיהם במסקנות שליחותם. הצלחת לחבר מדריך לשליח ציבור המבקש לשרת את מדינתו בתחומים, שלכאורה אינם קריטיים וגורליים, ואף על פי כן הם קובעים את חיי היומיום שלנו (על הספר "חבר כנסת", 26.7.1987)


ח"כ לובה אליאב (העבודה):
אני מעריך ומוקיר מאוד את פועלך למען איכות החיים והסביבה ואת מרצך ועקשנותך להתמיד בקידום הנושא החיוני הזה. אעזור לך ולחבריך ככל שאוכל בעבודתי בכנסת (מתוך איגרת אישית, 23.11.1988)


ח"כ אברהם גיבלבר (מפא"י):
הנני מוצא לנכון להודות לך מקרב לב על העונג הרוחני שהיה לי בפעולה משותפת אתך, במשך השנתיים כיו"ר ועדת הפנים. הדגמת תבונה, יכולת ותושייה רבה. סובלנותך, הגישה האובייקטיבית, ההתייחסות העניינית וטוהר המידות ביחסי אנוש, שימשו גם ותיק ורגיל כמוני בשליחות ציבורית, שיעור ומופת (29.7.1975)


ד"ר יצחק (ארנסט) נבנצל, מבקר המדינה:
הכנסת השביעית נתנה ויזת עולה לשני מונחים הבאים מהנכר - אקולוגיה ואומבודסמן. חלקך בכך רב והוא חרוט היטב בזיכרוני (18.7.1973) * ברכתי על קבלת 'פרס צימרמן' המשותף לשני נושאים הקרובים לך במיוחד: שמירה על איכות הסביבה והאומבודסמן. בשניהם יש מן הברכה לכל אזרח, החזק והחלש (9.6.1977)


ח"כ ראובן ברקת, יו"ר הכנסת השביעית:
עלי לציין בסיפוק שהכנסת הקימה שני מוסדות פרי יוזמת יוסף תמיר, שאני מברך על קיומם: האומבודסמן (נציב תלונות הציבור) ונציב קבילות החיילים, והקמת ועדה משותפת לאקולוגיה. המפלגות התעלו ומסרו את ראשות הוועדה החדשה לח"כ תמיר, אדם שהקדיש מחשבה, מאמצים ונכונות מתמדת לשרת העניין החשוב הזה (במליאת הכנסת, 31.1.1972)


ח"כ אברהם ורדיגר (פועלי אגודת ישראל):
ברצוני להביע את הוקרתי לח"כ יוסף תמיר, שביוזמתו קם בכנסת הוועד העל-סיעתי לאקולוגיה. הודות לו החל הטיפול, ללא לאות, בבעיות האקולוגיות בארץ (במליאת הכנסת, 7.2.1972)


פנחס ספיר, שר האוצר:
קראתי את דבריך בכנסת על הנושאים האקולוגיים. הם נלקחים אצלנו בחשבון במערכת קבלת ההחלטות (מתוך מכתב, 25.9.1973)

יגאל אלון, סגן ראש הממשלה ושר החינוך והתרבות: יוסף תמיר הוא אבי הרעיון הסביבתי אקולוגי (1972)


טדי קולק, ראש עיריית ירושלים:
לא פעם נתתי ביטוי להערכתנו לפעולה הברוכה של ח"כ יוסף תמיר בתחום איכות החיים והסביבה, בישראל ובירושלים (1974)


ח"כ חמאד אבו-רביע:
פיתגם ערבי אומר: "לשבח אדם בפניו - זו מידה של גנאי". אך לא פגשתי הרבה אנשים שיחסם הנאה אלי כבדואי היה כמו זה של יו"ר ועדת הפנים ואיכות הסביבה, יוסף תמיר. למרות שהוא מהאופוזיציה, ידע לקדם את החוקים במלואם בלא הבחנה בין קואליציה לאופוזיציה (1975)


ח"כ יצחק בן-אהרן (מפ"ם):
אני מצטרף לליגיונות החייבים הוקרה ליוסף תמיר על פועלו ועל אישיותו האמיצה. הייתי עד לפעילותו החברתית בכנסת והערכתי את יושרו ונאמנותו לדרכיו (7.1.2000).


צחי הנגבי, שר איכות הסביבה:
עם כניסתי לכהונתי, נטלתי על עצמי לפעול בנחישות, מתוך הכרה עמוקה בחשיבותם העצומה של הנושאים שהופקדו בידי, לקידומו של תחום איכות הסביבה. אני מבקש להודות לך על שפקחת את עיני בנושא הסביבה שלנו, נושא חשוב ובעל השפעה על חיי כולנו (מרץ 2001)


דליה איציק, שרת איכות הסביבה
: בזכות אנשים כמו תמיר נצליח, בסופו של דבר, להפוך את ישראל לחברה טובה יותר המעניקה לאזרחיה איכות חיים, תרבות שילטונית ראויה, תיכנון אסטרטגי לטווח ארוך וצימצום פערים (15.5.2000)


הרב ישראל לאו, הרב הראשי לת"א-יפו (לימים, הרב הראשי לישראל):
תרומתך כיו"ר ועדת הפנים ואיכות סביבה של הכנסת לנושאי הסביבה, הנה בלתי נשכחת...פעלת למופת ועשית זאת בכשרון, בטוהר לב ומידות, וניקיון כפיים (1985).


יצחק שמיר, ראש הממשלה:
הערכתי הרבה ליוסף תמיר, אבי הטיפול באיכות הסביבה בישראל (1988).


שלמה הלל, יו"ר הכנסת:
ליוסף תמיר הישגים למופת בתחום איכות הסביבה (1977)


חיים קוברסקי, מנכ"ל משרד הפנים:
בנושאים רבים, ובמיוחד בתחום איכות החיים והסביבה, הקדים המחבר ורעיונותיו את הממסד הפוליטי. רבות מיוזמותיו הפכו לאורחות חיי המינהל (1986)


אלוף (מיל') שלמה גזית:
כיהנת כחבר כנסת בימים שהכנסת וחבריה היו ראויים להערכה וכבוד ואתה הופעת כפרלמנטר חרוץ ונבון ועצמאי שתרם תרומה חשובה להליכי החקיקה ולפרלמנטריזם הצעיר שלנו (מתוך איגרת אישית, 20.2.1995).


משה שחל, שר האנרגיה והתשתיות:
זו ההזדמנות להביע הערכה לח"כ לשעבר יוסף תמיר, אשר במרוצת השנים הרבות פעל בכנסת ומחוצה לה, תוך מסירות, לקידום נושאי הסביבה. גם היום, כיו"ר 'חיים וסביבה', הוא ממשיך לתרום בדבקות ובערנות למערכה זו (דברים לרגל יום הסביבה הבינלאומי, 13.6.1983) * בתקופת חברותי בכנסת ראיתי בך אדם ראוי להערכה, במסירותו, אדיבותו, נימוסיו ועמידתו על דרכו ותפיסת עולמו. ארשה לעצמי לגלות בפניך כי בתחילת דרכי הפרלמנטרית, השתדלתי ללמוד ממך הלכות פרלמנטריזם (איגרת אישית, יולי 1990)


ד"ר ישראל פלג, מנכ"ל משרד איכות הסביבה
: קפיצת המדרגה במודעות הסביבתית בקרב מקבלי ההחלטות ובציבור הרחב כאחד, מהווה נקודת משען נוחה לתמורות נוספות בשטח... מעטפת ובול שנת איכות הסביבה עם החותמת 'לסביבה באהבה', היא ביטוי קטן להוקרה גדולה על שיתוף הפעולה בינינו (ספטמבר 1994)


ח"כ מיכאל איתן (הליכוד):
במשך שנים רבות אני עוקב בהערכה רבה אחר מאבקך לקידום איכות החיים והסביבה בישראל... אני משבח אותך על פעילותך הפורייה בתחום חשוב זה, לתועלת כולנו (מאי 1994)


יגאל הורוביץ, שר האוצר:
העובדה שאתה מתמיד להקדיש את זמנך ומרצך לנושא הגנת הסביבה בישראל, מחייבת אותי לעסוק בבעיה ברצינות הראויה (מתוך איגרת אישית, 7.12.1988)


ד"ר יוסף בורג, שר הפנים:
פעמים רבות הזדהיתי עם דברי יוסף תמיר, אחד המעוררים, הערים והמעירים את בעיית איכות החיים. אני מניח שבתור יו"ר ועדת הפנים ואיכות הסביבה, הוא ייתן לעניינים מסוג זה עדיפויות שראויות להם (דברים במליאת הכנסת, 5.3.1974)


רב-אלוף (מיל') יגאל ידין
: אני מברך אותך לרגל היוזמה לכונן מועצה לטיפוח ארץ-ישראל היפה, שתגונן על ערכיה המקוריים של ארצנו. לצערי, כחבר רשות הגנים הלאומיים, לא אוכל לקבל את תפקיד יו"ר המועצה החדשה כפי שביקשת (3.1.1967).


רוני מילוא, שר המשטרה, שר איכות הסביבה:
כמוך, הריני סבור כי נושאי איכות הסביבה ראויים שיעמדו במקום גבוה בסולם הקדימויות של הממשלה ומדינת ישראל. כשר המשטרה אפעל לחיזוק ביטחון הפנים ולהשלטת החוק והסדר, מבלי לזנוח את 'אהבתי הראשונה', המשרד לאיכות הסביבה (יוני 1990)


יוסי שריד, שר איכות הסביבה:
אני מודע היטב לתרומתך רבת השנים לקידום הטיפול בשמירת איכות הסביבה בישראל... הצעת החוק, שהגשת בתחילת שנות ה-80', הקדימה את זמנה, והאמור בה בוודאי עוד יוסיף וישמש אותנו במאמצינו לקידום הנושא ולשיפור המינהל הסביבתי בישראל (פברואר 1995)


מרים בן-פורת, מבקרת המדינה:
אני מודה לך על ספרך 'חבר כנסת'. בהתחשב 'ברקורד' שלך ובקשריך האמיצים עם ביקורת המדינה, אין לי ספק שאוכל לשאוב ממנו הנאה ותועלת (19.7.1988)


מאיר שמגר, נשיא בית-משפט העליון:
צעדת כחלוץ לפני המחנה. הצלחת להחדיר את המודעות לאיכות הסביבה לכל רובדי הציבור. חבל שהסכנות שנגדן התקוממת, ומפניהן הזהרת, הביאו במהלך השנים לתוצאות מזיקות לחיי אדם ולבריאותו, כמו גם נזקים כבדים לסביבה (21.12.1994)


מאיר שמגר, נשיא בית-המשפט העליון:
אתה ראש וראשון בין מורי ההלכה וההתנהגות באותם תחומי איכות סביבה אשר ניסית לקדם, והצלחת...אתה ראש וראשון בהעלאת הנושא של איכות הסביבה, בהצגת הקיום וחיוניות הקיום ממנו אנו מתעלמים, בהצבעה על החטאים שאנו מבצעים יום-יום, בהתעלמות והאגוצנטריות ובשכחת חובתנו להווה ולעתיד. הדברים שאמרת בזמן כהונתך בכנסת, מאות המאמרים שפירסמת על חשיבות שימור הסביבה ועל הבעיות האקולוגיות בארץ ובעולם, לא רק שלא נס ליחם, אלא הוכחו עתה כמציאותיים ומקובלים... היית נביא זעם, נביא זעם שהטיף דברי אמת... אם נדע לתקן עוולות שנעשו לטבע ולאדמה שלנו, ללא ספק חיינו כאן יהיו טובים יותר, ונכין קרקע יפה ובריאה לדורות הבאים (מרץ 2005)


מני מזוז, היועץ המשפטי לממשלה:
שמורה לך זכות ראשונים להצבת הנושא החשוב של הגנת הסביבה, על סדר-היום הציבורי. אני שותף לתקווה כי החוברת 'העתיד ייסוב סביב הסביבה' תתרום להעמקת המודעות לנושאי הגנת הסביבה, ומאחל לך המשך פעילות פורייה (16.8.2004)


אליקים רובינשטיין, היועץ המשפטי לממשלה:
עבודתך החלוצית בתחום איכות הסביבה זכורה לי היטב, וחרותה בתולדות הנושא בארץ, זאת מלבד יתר הישגיך הציבוריים והפרלמנטריים (מתוך איגרת אישית, פברואר 2002)


רב-ניצב משה קראדי, מפכ"ל משטרת ישראל:
קראתי בעיון את מאמרך "הפשע משתלם". אני מקווה כי נקדם את עניין השלטת החוק והסדר בתחומים השונים, על-מנת להבטיח משטר תקין וקיום תרבות חיים נאותה, ככתוב במאמרך (5.6.2004)


צבי טרלו, מנכ"ל משרד המשפטים:
אפילו בשביל מי שחושב את עצמו כמצוי אצל בעיות הפנים של מדינת ישראל, יש מן המפתיע בהיקף הרחב של הבעיות שהיו בטיפול הוועדה ברשותך, במושב אחד של הכנסת (אוגוסט 1974)


ניסים זוילי, ח"כ, מזכ"ל תנועת המושבים (לימים, שגריר ישראל בפריז):
אין לי אלא להצטרף לקביעה שלך שהייתה הזנחה כמעט פושעת של משק המים. לי אין שום ספק שבמדיניות נכונה הרואה לטווח הארוך, גם בשימוש וגם בפיתוח ניתן היה למנוע את המצב שהגענו אליו. אני מאמין שעדיין לא מאוחר, למרות שעדיין איני מרגיש בשינוי בגישה המערכתית" (מתוך מכתב, 7.4.1991).


אלכס אברמוביץ', יו"ר מזכירות קואופרטיב "דן":
זכויותיך הרבות למען איכות החיים והסביבה, ומאבקיך למען ארץ שטוב לחיות בה, מעמידים אותך ללא ספק כחלוץ לפני המחנה. אציין במיוחד את המאבקים שאתה מנהל זה שנים למען התחבורה הציבורית...תודה וברכה מהנהלת דן". (מתוך איגרת אישית, מרץ 1995)


דוד קליין, נגיד בנק ישראל
: כוותיק ורגיל במדינת ישראל אני מכיר, ומוקיר מאוד את פועלך למען הסביבה (אוקטובר 2004)


אלוף (מיל.) אברהם יפה, מנהל רשות שמורות הטבע:
ברצוני להודות לך על יוזמתך לתיקון חוק פקודת המכרות ופעילותך בנושא. אני מקווה שבעקבות הצעתך, ולאחר אישורה, נוכל לטפל בנושא כדי לשפר את הנוף ולמחוק את הצלקות המכוערות שהותירו אחריהן המחצבות המופקרות (1973).


ד"ר יהודה לנקרי, מרכז השילטון המקומי (לימים, שגריר ישראל באו"ם):
"חבר כנסת", ספרו של ח"כ לשעבר יוסף תמיר, מכיל חומר מועיל ואף מרתק במישור המוניציפלי, בתחומי השילטון המקומי, איכות החיים והסביבה, הכנסת והמפלגות. הנני להמליץ בחום על רכישת מספר עותקים מספר מצוין זה (27.7.1987)


זאב ביילסקי, ראש עיריית רעננה (לימים יו"ר הסוכנות היהודית):
אנצל את ההזדמנות כדי להעלות על נס את מחויבותך ארוכת השנים לשימור הסביבה, הנוף והטבע, את הדבקות והעשייה הנמשכת להעמקת התודעה הציבורית להגנה על הסביבה, את פעילותך הציבורית לקידום חקיקה בנושאי איכות הסביבה ולטובת בני הדור הבא. אין בתולדות ישראל מי שמזוהה יותר ממך עם המאבק למען איכות הסביבה, נושא שהפכת למפעל חיים ובכוח אישיותך וקסמך, גייסת אליו רבים מכל שדרות העם והציבור (מתוך מכתב אישי, 12.8.2004) .


שלמה להט, ראש עיריית תל-אביב-יפו
: יוסף תמיר המציא את המושג איכות הסביבה (1985)


פנחס איילון, ראש עיריית חולון ויו"ר מרכז השילטון המקומי:
מאז פרישתו מהכנסת (1981) יוסף תמיר משמש לנו כיועץ בהתנדבות בכל הקשור במכלול הבעיות האקולוגיות-סביבתיות. שליחותו הציבורית מהווה חלק נכבד בעבודת השילטון המקומי ובשירות למען האוכלוסייה (1988)


רון חולדאי, ראש עיריית תל-אביב-יפו
: לא רבים זוכים להערכה כפי שאתה הצלחת לרכוש, ולא בחסד. בחריצות, מתינות, הגינות, יושר ובעיקר נחישות ואיכפתיות...מפעל חייך המפואר, אישיותך הנדירה ותרומתך הגדולה לחברה, מוסיפים לשמש לנו דוגמה ומופת. (ספטמבר 2001)


יוסי פלדמן, מנכ"ל המועצה לשימור אתרים:
תרומתך לאיכות הסביבה ושמירת הטבע בישראל הנה ייחודית, בהיותך ראש וראשון מבין מקימי התנועה לשמירת הטבע והסביבה בישראל (מתוך איגרת אישית, 9.3.2005)


פרופ' גבי ויימן, החוג לתקשורת, אוניברסיטת חיפה:
אמליץ לתלמידי בקורס לתקשורת המונים לעיין בפרק "שיכרון הטלוויזיה" מתוך ספרך "חבר כנסת", כאשר נעסוק בהיסטוריה הקצרה והכאובה של הטלוויזיה הישראלית (מתוך איגרת אישית, 6.12.1987)


עו"ד אלון טל, ממקימי עמותת "אדם טבע ודין" ויו"ר "חיים וסביבה":
יוסף תמיר הוא המחוקק הידידותי ביותר לסביבה. הוא הקדים בארבעים שנה את אלו שהעזו להרהר על פוליטיקה בירוק (2002)


פרופ' אבנר דה-שליט, מדעי המדינה, האוניברסיטה העברית:
תמיד הערכתי מאוד את פועלך בענייני הסביבה בארצנו. למעשה, היית חלוץ בנושא... אשמח לשתף פעולה וליטול חלק במימוש הרעיון של העמותה הארצית, שאותה אתה מבקש להקים (מתוך מכתב אישי, 27.3.1995)


פרופ' זאב שטרנהל, האוניברסיטה העברית:
מזה שנים ארוכות אני מכבד ומעריך עד מאוד את פועלך. אתה שייך לגזע שהולך ונעלם ועמו משתנה הנוף בכל המובנים, עד בלי הכר (מתוך איגרת אישית, 3.2005)


עזריה אלון, סופר וחוקר טבע, ממייסדי החברה להגנת הטבע:
עם היותי רחוק מדרכו הפוליטית של הליכוד, אני חייב לקבוע כי יוסף תמיר הוא האיש שמשך אחריו חברי כנסת מכל הסיעות והפך נושא בלתי ידוע ולא נחשב כשמירת איכות הסביבה לנושא בעל משמעו (אוקטובר 1976)


פרופ' לב פישלזון, אוניברסיטת תל-אביב:
עבורי, כמו עבור רבים מעמיתי באקדמיה העוסקים באיכות חיינו ומצב סביבתנו, משמש יוסף תמיר דוגמה יחידה במינה. לנו, חברי ההנהלות והמייסדים את החברה להגנת הטבע ורשות שמורות הטבע, הייתה פעילות ח"כ תמיר בכנסת ומחוצה לה חשובה ביותר... כשיכתבו בבוא הזמן את דברי ימינו, יובלט חלקו של יוסף תמיר בעיצוב ישראל שסביבתה מותקפת ללא הרף (1988)


איתן גדליזון, מנכ"ל החברה להגנת הטבע
: תענוג לעין הקוראת ולאוזן השומעת דבריך במאבק נגד כביש חוצה ישראל (ינואר 1996)


פרופ' אבישי ברוורמן,
נשיא אוניברסיטת בן-גוריון: אני מוקיר את תרומתך ופועלך למען איכות הסביבה למדינת ישראל, ואני ממשיך ופועל באותה רוח (24.9.2003)


פרופ' מנחם לוריא
, יו"ר האגודה הישראלית לאקולוגיה: הנהלת האגודה החליטה לבחור בך כעמית כבוד. זאת, בזכות תרומתך לקידום נושאי האקולוגיה ואיכות הסביבה בארץ (15.5.1989)


פרופ' זאב נווה,
הפקולטה להנדסה חקלאית, הטכניון: לו היו לנו עוד חברי כנסת כמו יוסף תמיר הפועל במסירות, בהבנה ובהתמדה בנושאי איכות הסביבה - ארצנו הייתה נראית היום אחרת (1979)


פרופ' אבינועם מאור, אוניברסיטת בן גוריון:
ברצוני להציע שתישקל האפשרות להגשת מועמדותו של מר יוסף תמיר לקבלת פרס ישראל, על מפעל חיים בתחום הטמעת המודעות הסביבתית בציבור הישראלי (12.5.2000)


א.ב. יהושע, סופר:
עכשיו מתברר כמה חיובית, חיונית ונבואית הייתה עבודתך למען הסביבה. כולנו אחראים לנושא הזה וכולנו משלמים את המחיר (פברואר 2000).


עו"ד משה נגבי, פרשן משפטי, רשות השידור:
עקבתי בהערכה רבה אחר פועלך הציבורי והפרלמנטרי. אני רואה בך נציג לזן כמעט נכחד של מחוקקים, שביקשו לשפר את איכות חיינו הדמוקרטיים ובכלל (אפריל 2004)


דן מרגלית
, עיתונאי: יוסף תמיר - ייחודו כמטיף פוליטי של מדיניות סביבתית-מוסרית נאורה (מתוך מאמר ב"הארץ", 10.3.1981) * הספר "חבר כנסת" חושף שורה מרתקת של מגעים ויחסים בצמרת השילטון, מדיניות פנים, דת ומדינה, אקולוגיה ואיכות חיינו (מתוך "ערב חדש", הטלוויזיה החינוכית, 1986).


גדעון לב-ארי, מנהל "קול ישראל":
לאחר הראיון שקיימתי איתך השבוע, קיבלתי תגובות של מאזינים רבים. הם גילו עניין רב בדברים שהשמעת על נושא איכות הסביבה ושיבחו את גישתך היסודית והמקצועית (פברואר 1975).


ירון לונדון, עיתונאי:
תיאור ללא גינוני רחמים של המפלגה הליברלית, של המערכות הציבוריות שניהל, המאבקים בענייני אקולוגיה וחבר מרעיו הפוליטיקאים... לספר יש מקום באצטבאות הספרים של עיתונאים, פוליטיקאים וחוקרי תולדות החקיקה וההיסטוריה של המפלגות בישראל (מתוך מאמר ביקורת על הספר "חבר כנסת" בעיתון "העיר", 27.12.1985)


אהרן הראל, יו"ר רשות השידור:
קראתי את הפרק על הטלוויזיה בספרך "חבר כנסת", ומצאתי בו עניין רב. אשתדל ללמוד מכך כאשר אעמוד בפני קבלת החלטות (מתוך מכתב, מאי 1988)


אורי פורת, מנכ"ל רשות השידור:
קראתי בעניין רב את הפרק העוסק בטלוויזיה ונדהמתי להיווכח עד כמה קולעים הדברים שכתבת אז, בניסוחים כה חדים ובהירים, גם להיום. אמשיך לעשות כמיטב יכולתי. ספרך המעניין יהיה לי לעזר (מתוך מכתב, דצמבר 1987)


יצחק לבני, מנכ"ל רשות השידור:
אני יודע, כמו רבים, מה גדולה ומיוחדת תרומתך בנושא המאבק על איכות החיים והסביבה (מתוך מכתב, פברואר 1977)